Zveřejněno 14. 11. 2017

pozvánka na " 212. výročí bitvy u Slavkova "

Proběhne: 14. 11. 2017 – 18. 12. 2017

TZ_Tenkrát ve Slavkově_verze s Napoleonem (PDF 104.74 kB)

zasílám informace, programy a zejména odkaz na web www.1805.cz, kde naleznete kompletní informace o letošních akcích připomínajících události spojené s Bitvou u Slavkova. V regionu se uskuteční na 30 akcí, které tradičně lákají desetitisíce návštěvníků a tisíce uniformovaných členů historicko – vojenských klubů z celého světa. Letošní akce přinášejí několik zajímavých novinek jako například Gastronomická bitva tří císařů ve Slavkově. Tradičně se také nedaleko obce Tvarožná uskuteční rekonstrukce části bitvy (sobota 2. prosince od 14:00), do které se zapojí přes tisíc vojáků, 60 koní a patnáct děl. Chybět nebude ani císař Napoleon. Slavkov u Brna dokonce navštíví všichni tři císaři. Startujeme již tuto sobotu Napoleonem v Brně. Nejvíce akcí se uskuteční o víkendu 1. - 3. prosince.