Zveřejněno 13. 3. 2019

Hlášení obecního rozhlasu 13.3.2019

Proběhne: 13. 03. 2019 – 14. 03. 2019

Obecní poplatky za komunální odpad se vybírají vždy v  úřední dny t.j. v pondělí od 8.00 do 17.00 hodin a ve středu od 8.00 do 18.00 hodin.

Lékárna Otnice bude mít otevřeno pouze jen vždy v pondělí od 7.30 do 12.00 hodin do odvolání. Zbylé služby poskytuje lékárna v Újezdu u Brna.

Základní škola Bošovice ve spolupráci s Obecním úřadem Bošovice vyhlašuje VI. dobročinný antikvariát. Otevřeno bude vždy v pondělí do 25. března v kulturním domě od 14.00 do 17.00 hodin . Knihy zde můžete zakoupit za 5,- Kč 1kus. Knihy a časopisy zde můžete také darovat. Nosit je můžete po celý březen ve všední dny pod stříšku ke dveřím kulturního domu. Výtěžek z prodeje bude věnován na potřeby školy.

Firma JUKKA bude prodávat v pondělí 18.března 2019  v čase  13.30 - 14.15 hodin u Obecního úřadu v Bošovicích následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky,   převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod ,  a jiné. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.

Kamenictví  GAMAR  oznamuje občanům zahájení příjmání zakázek na  kamenické  práce na rok 2019.  Nabízí kvalitní a rychlé zhotovení  prací s dlouholetou působností, nyní s možností zajímavých zimních slev.Provádí: zhotovení nových  žulových pomníků,  výběr z katalogu, nebo dle Vašich požadavků, opravy  jak terasových, tak žulových starších pomníků včetně základů,sekání a obnovu nápisů,žulové krycí desky ( různé barvy a tvary),výměnu rámů a podstavců a prodej všech náhrobních doplňků. Schůzku s kameníkem si můžete sjednat, nebo se informovat na tel. 776 333 797 .

Pan David ze Zdounek bude ve čtvrtek 14.3.2019 v době od 10.00 hodin před obecním úřadem prodávat čerstvá vejce, med, brambory,želatinové bonbony a další zboží.

Jatka Borkovany budou ve čtvrtek 14.3.2019 v době od 11.30 hod. před obecním úřadem prodávat čerstvé maso a uzeniny.

Spolek Moravané z Bošovic zvou spoluobčany na přednášku z historie Moravy, která se koná v sobotu 16.března ve 14  hodin na faře.Přednáška má téma : Rozpad Rakouska Uherska a Morava, přednáší doc.PhDr. Jiří Pernes, Dr.