Zveřejněno 1. 9. 2014

Bezplatné zapůjčení kompostérů do RD

Obec Bošovice nabízí svým občanům možnost bezplatného zapůjčení 260 ks kompostérů o objemu 900 litrů. Ty slouží pro ukládání biologicko rozložitelného komunálního odpadu ze zahrady a domácnosti. Kompostéry budou zapůjčeny občanům bezplatně, a to na dobu 5 let. Zájemci se mohou ode dneška hlásit na OÚ, a to osobně s občanským průkazem z důvodu sepsání smlouvy o výpůjčce a protokolu o převzetí. Po podepsání smlouvy budou kompostéry žadatelům postupně dodávány našimi pracovníky.

Podmínky bezplatného zapůjčení:

- žadatel má TP v obci

- kompostér bude umístěn na pozemku v k.ú. obce Bošovice, který je ve vlastnictví/pronájmu žadatele

Podmínkou je též, že zadatel nesmí mít vůči obci žádné neuhrazené závazky (neuhrazené obecní poplatky či neuhrazený doplatek za kanalizaci).

Odborné rady, jak správně kompostovat naleznete v příručce Kompostování v domácích kompostérech: příručka kompostování (PDF 1.18 MB)