Zveřejněno 29. 6. 2015

Pozvánka na vernisáž o obci Ratíškovice

Proběhne: 02. 07. 2015 – 24. 09. 2015

zveme Vás srdečně na vernisáž výstavy o obci Ratíškovice, kterou pořádáme v našem muzeu v rámci cyklu "Za humny - prezentace moravských krajů, regionů a obcí".

Výstava bude zahájena 2.7.2015 v 17:00 v Paláci šlechtičen, Kobližná 1 Brno, a potrvá do 24.9.2015.

Součástí prezentace obce Ratíškovice budou dva doprovodné programy, na které jste také srdečně zváni:

27.8.2015 v 18:00 komponovaný program regionální tradiční kultury v podání všech ratíškovických folklorních těles, včetně přehlídky jednotlivých variant místního tradičního oděvu, prezentace místních vinařů nebo pro zájemce taneční workshop. Jedinečná příležitost zažít, byť přeneseně, atmosféru života v obci, hrdosti na příslušnost k ní.

24.9.2015 v 17:00 prezentace mykologických aktivit v obci – společná přednáška ratíškovických mykologů Václava Koplíka a Ladislava Šepty, s přípravou houbových specialit a s ukázkami práce ratíškovických lidových umělců a řemeslníků, s hudebním doprovodem jazzového orchestru J.R.Band.
Tento program celou prezentaci uzavře.

Moravské zemské muzeum tímto projektem otevírá prostor pro podobný typ spolupráce pro zájemce z řad obcí či mikroregionů.

Těšíme se na viděnou,
s pozdravem a přáním pěkných dní

Mgr. Zlata Potyková
zpotykova@mzm.cz