Zveřejněno 20. 7. 2015

Pozor - končí platnost občanských průkazů vydaných hromadně r.2005 !!

Proběhne: 20. 07. 2015 – 31. 12. 2015

Ti z vás, kteří máte zeleno-růžový občanský průkaz většího rozměru než je kreditní karta, se podívejte, jestli mu nekončí platnost. Letos totiž uplyne deset let od hromadné výměny občanských průkazů v roce 2005.

Vyřídit nový občanský průkaz je velmi snadné. Pokud si do nového dokladu nebudete chtít doplňovat žádné nové údaje jako například titul nebo rodinný stav, pak vám stačí vzít pouze občanku s končící platností. Fotografii i žádost vám vyřídí pracovnice na přepážce MÉÚ Slavkov. V případě, že máte nový titul (jedná se o nepovinný údaj), pak budete s sebou potřebovat diplom. Změnu rodinného stavu také prokažte příslušným dokladem (oddacím listem, rozsudek soudu o rozvodu, úmrtní list apod.). Děti se už do dokladu zapisovat nebudou. Nový občanský průkaz vyřizujeme do třiceti dnů. Za výměnu nebudete platit žádný správní poplatek.
Na oddělení občanských průkazů jsme vám k dispozici : MĚÚ Slavkov :  v pondělí a středu od 7.00 do 17.00. V úterý a nově i v pátek máme přepážku otevřenou od 8.00 do 13.00.
Pokud si budete chtít své místo ve vyvolávacím systému pojistit, využijte možnost elektronického objednání – v srpnu jsou ještě některé termíny volné. Je to jednoduché – stačí kliknout na hlavní webové stránce města www.slavkov.cz na ikonu elektronické objednávky. Systém vám intuitivně zarezervuje datum a čas, který vám vyhovuje. Počet lidí před Vámi pak můžete sledovat kdekoli na svém telefonu a dostavit se až těsně předtím, než skutečně přijdete na řadu.
Podrobné informace naleznete na webu města – v sekci „Potřebuji si vyřídit".: www.slavkov.cz

stará op