Aktuality

Zveřejněno 31. 7. 2015

Pozvánka do obce Letonice k výročí 2.svět.války

Proběhne: 5. 9. 2015 –

Obec Letonice v součinnosti s MIDWAY MINI NAVY CLUB Brno pořádá : 

Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška

a pod patronací veterána II. světové války brigádního generála Emila Bočka, pilota RAF 

V programu hlavní bitvy budou účinkovat obří RC modely válečných lodí a ponorek v měřítku 1:100 ve flotilách OSY a Spojenců, které proti sobě budou bojovat s využitím pyrotechnických              a zvukových efektů. Ukázku bitvy obohatí i nálety a souboje obřích modelů letadel. Připraveny jsou věrné létající RC makety známých válečných typů jako Messerschmitt Bf 109, Spitfire MkIX a další. Celá bitva je doprovázena střelbou z lodí, letadel, včetně výbuchů i dramatické válečné hudby. Součástí akce je výstava stacionárních modelů, účast stážistů v historických admirálských uniformách, vlajkosláva, a to vše za doprovodu swingové hudby, komentáře k historickým událostem a voj. technice. Navíc budou diváci moci získat hodnotné ceny v soutěžích. 

Dalším programem jsou výstavy: 

Klubu vojenské historie Hraničářský pluk 19 

S tématy osvobození Jižní Moravy Rudou armádou a Východní Moravy I. čs. Armádním sborem, čs. letci v RAF, německá branná moc na Moravě. (Pořadatelé v dobových uniformách, provedení cvičných střeleb. Forma bezvitrínové výstavy. Výstroj, zbraně, vše i s ukázkami munice, dokumenty, artefakty z bojišť. Po dobu výstavy bude přítomno několik dobově uniformovaných členů klubu s odbornými znalostmi nejen o vystavených exponátech, ale i o širších historických souvislostech prezentovaných dle zájmu a věku návštěvníků.  

Společností vojenské historie Brno a Policejní historické společnosti 

Členové předvedou ukázku střelby z divizního kanonu vz. 42 -ZIS-3 ráže 57 mm, jednoho z nejlepších děl druhé světové války. Zpestřením je přítomnost členů Policejní historické společnosti ve stejnokrojích a předvedení služebních policejních vozidel.

 Těšíme se na Vás …

dne 5. září 2015 (sobotu) v čase 12.00 – 18.00 hodin

v místě rybníku Šmolesy - Letonice

ukázka Bitva MIDWAY ve 14,30 hod. 

V případě nepříznivého počasí se uskuteční tanková a letecká bitva na hřišti TJ Letonice.

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

ÚŘAD