Zveřejněno 14. 9. 2015

Muzeum Vyškovska : pozvánka na výstavu Devatero pohádek Karla Čapka

Proběhne: 17. 09. 2015 – 15. 11. 2015

Dobrý den,

srdečně Vás zveme na výstavu Devatero pohádek Karla Čapka, která proběhne od 17. 9. do 15. 11. 2015 ve výstavním sále v 1. patře Muzea Vyškovska.

Kniha, podle které je výstava pojmenovaná, vznikla v roce 1932 a stále má dětem co říci. Vtipné příběhy jsou plné králů, princezen, vodníků, černokněžníků, ale také pošťáků, policajtů, doktorů, úředníků, koček a psů… Čapkův rozmanitý jazyk, pro pohádky netradiční témata a veselé ilustrace bratra Josefa zařadily knihu mezi nejpopulárnější dětské tituly.

Na výstavě čeká děti množství úkolů, při kterých si mohou vyzkoušet své fyzické schopnosti, otestovat svoji paměť nebo třeba prověřit – ve výtvarné dílně – svůj umělecký talent a porovnat ho s nadáním ilustrátora Josefa Čapka. Nechybí informace o bratrech Čapkových a době, ve které žili a tvořili.

Zábavná a „komunikující“ výstava pro soutěživé, hravé a tvořivé děti i dospělé. K většině témat je vytvořena prostorová kulisa s krátkým pohádkovým textem a 1–3 soutěžními úkoly – tj. interaktivní stanoviště vycházející z příběhu pohádky. Nechybí hrací list s hádankami, doplňovačkami a kvízy. Pokud budete chtít, můžete si zahrát na pohádku přímo na výstavě – kostýmy a kulisy jsou vám k dispozici!

Můžete se těšit například na:

- hod míčků do draka

- hod kroužků do rybníka

- lovení rybiček udičkami

- kuželky

- kresbu ptáčků a jejich zavěšování na americký mrakodrap

- skládání obrazců na magnetické tabuli

- sestavování obrázků

- skládání obálek a jejich „poštovní“ razítkování

- pozorovací a paměťové hry

- kostýmy na zkoušení

- omalovánky, skládanky, stavebnice, kapesní hry aj.

Ivana Fleková

Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace