Zveřejněno 25. 6. 2020

Muzeum Vyškov Vás zve na výstavy

Proběhne: 30. 06. 2020 – 27. 07. 2020

srdečně Vás zveme na 2 nové výstavy do Muzea Vyškovska, které začínají 30. 6. 2020:

Mincovní poklady v dějinách Starého světa

30. 6. – 15. 11. 2020, velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Na této výstavě představujeme 19 (!) autentických mincovních pokladů nalezených na místech, jimiž procházely dávné obchodní cesty. Poklady dokumentují dlouhé období od 1. století př. n. l. do 19. století. Expozice je zajímavou přehlídkou dějin mincovnictví Střední Asie a Blízkého východu ve starověku, v předislámském i islámském období. Mincovní poklady doplňujeme vybranými vzácnými mincemi starověké Římské říše, středověké Byzantské říše, Osmanské říše a mnoha středověkých státních útvarů. Výstava sdělí návštěvníkům, co bylo možné si v konkrétní době za vystavené mince koupit, jaká byla jejich hodnota a jaká nebezpečí číhala na cestách na všechny, kteří velkými finančními obnosy disponovali. Výstava je realizována ve spolupráci s Muzeem Jantarové stezky a Hedvábné cesty.

Plané rostliny jako jídlo, koření i lék

30. 6. – 18. 10. 2020, Zámecká komora Muzea Vyškovska

Výpravná výstava zavede návštěvníky do světa nejen divokých rostlin. Vizuálně na první pohled zaujmou a návštěvníky doslova vtáhnou mezi sebe spousty zavěšených visících rostlin, které voní a dají se ohmatat. Na 40 velkoformátových fotografiích jsou ke zhlédnutí vybrané druhy rostlin, které jsou doplněny doprovodnými texty, které podávají podstatné informace o využití rostlin v kuchyni, případně upozorňují člověka na obsah léčivých či jedovatých látek.  Výstava je určena také pro rodiny s dětmi, které ocení především tematické hry připravené exkluzivně pro tuto výstavu.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ivana Fleková

Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace