Aktuality

Zveřejněno 1. 3. 2013

Pozor na neoprávněnou přeregistraci zdravotní pojišťovny!

 

Jelikož se množí stížnosti občanů z okresu Vyškov ohledně neoprávněných přeregistrací k jiným zdravotním pojišťovnám a vynucovaných návštěv domácností neznámými osobami, Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) informuje občany:

 

VZP varuje před nekalými praktikami konkurence:

Oslovili vás na ulici či doma milí a vstřícní lidé a přesvědčovali vás ke změně zdravotní pojišťovny? Pomlouvali vaši dosavadní pojišťovnu a nabízeli nadstandartní výhody a příspěvky pro vás a vaše děti? Slibovali vám jistotu zajištění zdravotní péče? Přemýšlejte, než podepíšete jakýkoli dokument. Neuvážený podpis Vám může velice zkomplikovat život.

V minulém roce řada médií zveřejnila zavádějící informace o tom, že VZP vyčerpala všechny rezervy a nemá prostředky na úhradu zdravotní péče. Toho využívají obchodní zástupci konkurenčních zdravotních pojišťoven a prostřednictvím najatých prodejců se snaží klienty VZP přeregistrovat k jiné zdravotní pojišťovně. Jedná se o neetický způsob chování a zneužívání nekorektního mediálního tlaku. Navíc i "nezávazný" podpis je podle nového zákona závazný, nelze ho odvolat a vy k 1. 1. 2014 změníte svou dosavadní zdravotní pojišťovnu.

VZP jako první nasmlouvala v roce 2013 zdravotní péči ve všech zdravotnických zařízeních a tím zajistila dostupnou a kompletní zdravotní péči obyvatelům jednotlivých krajů ČR.

Zdravotní péči budeme hradit i nadále bez ohledu na zavádějící informace médií či neseriózní aktivity konkurence.

Našim klientům doporučujeme, aby se v případě jakýchkoli pochybností obraceli na nejbližší pracoviště VZP, na infolinku VZP 844 117 777 anebo se informovali prostřednictvím webových stránek pojišťovny www.vzp.cz, popř. www.trijednicky.cz.

  vzp.jpg

 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

ÚŘAD