Aktuality

Zveřejněno 22. 3. 2024

Hlášení místního rozhlasu ze dne 22.3.2024

 Hlášení místního rozhlasu 20.3.2024 Proběhne: 20.3.2024     

 1.      Obecní úřad oznamuje občanům, že do odvolání budou omezeny služby Czech POINTU a ověřování z důvodů nemoci. Děkujeme za pochopení.  
 2.       Informujeme rodiče, že je opět pořádán letní tábor ve Vřesovicích. Tábor se koná 3.-10. srpna. Přihlášky jsou k dispozici v obchodě u Vašulků nebo v základní škole. Další informace na emailu janek.arnost@seznam.cz. 
 3.       Obecní úřad informuje občany, že místní poplatky za komunální odpad a za psa se vybírají od února do konce dubna. Uhradit je můžete převodem na účet obce nebo osobně v pondělí a středu na pokladně OÚ.   
 4.  Jatka Borkovany budou prodávat ve čtvrtek 27.3. od 11:00 před obecním úřadem a od 11:45 u horní autobusové zastávky čerstvé maso a uzeniny   
 5.       V sobotu 23.března se v době od 8:00 do 12:00 hodin uskuteční v místním kulturním domě dobročinný bazárek hraček, sportovního vybavení a oblečení jak pro děti, tak i pro dospělé. Cena za kus je 10 korun. Výtěžek z akce bude věnován místním organizacím, které pracují s dětmi. Na všechny návštěvníky se velmi těší celý tým organizátorek.   
 6.    Sbor dobrovolných hasičů Bošovice pořádá sběr starého železa v sobotu 23. 3. od 8.00 hod, železo prosím připravte viditelně před dům, popřípadě na jiné přístupné místo. Pokud by někdo potřeboval s železem pomoci, předem nás kontaktujte: Aleš MATYÁŠ, tel. 774 552 201. Za darované železo děkují členové SDH Bošovice   
 7.   Kominictví Menšík bude v naší obci dne 26.3.2024 provádět kontroly a čištění komínů, spalinových cest, po domluvě i frézování, vložkování i výstavba nových komínových těles. Cena za čištění a kontrolu i se zprávou o provedení kontrol a čištění činí 460,-Kč. Zájemci se mohou objednávat u naší operátorky na telefonním čísle +420 722 944 385.
 8.     Papouščí zoologická zahrada zve na sobotní vítání jara. Začínáme v 16 hodin povídáním s Romanem Figurou, poté následuje zajímavá přednáška Mgr. Marie Kotasové z Masarykovy univerzity, na téma mokřady v našem regionu. Na závěr sobotního dne se s odvážlivci vydáme za netopýry. Akce je určena pro děti tak i pro dospělé. Těšíme se na Vás.   
 9.    Společnost VIMPEX GROUP s.r.o. hledá do zámečnické dílny brigádníka/brigádnici na pomocné práce v kovovýrobě. Jedná se o nenáročnou manuální práci v sedě, vhodnou i pro důchodce, muže i ženy. Pro více informací volejte na tel. číslo 775 711 347, email: veronika.novotna@vimpex.cz. 
 10.  Drůbežárna Prace bude ve středu 27. 3.  v 15:15 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks. 
 11. Informujeme občany, že naše obec se zapojí do celorepublikové akce: Ukliďme Česko. Úklid znečištěných lokalit a černých skládek v obci Bošovice bude probíhat v úterý 26.3. od 16 hodin - sraz na Pastvisku a v sobotu 6.4. od 9 hodin - sraz u Cihelny. Rukavice, pytle i odvoz bude zajištěn. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí.  
 12. Květinářství Ondrůjová oznamuje, že květinářství bude v sobotu otevřeno pouze od 8:00 do 9:30. 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

ÚŘAD