Aktuality

Zveřejněno 6. 5. 2024

Hlášení místního rozhlasu ze dne 6.5.2024

 Hlášení místního rozhlasu 6.5.2024 Proběhne: 6.5.2024          

1.      Obecní úřad oznamuje občanům, že do odvolání budou omezeny služby Czech POINTU a ověřování z důvodů nemoci. Děkujeme za pochopení.  

2.      Obecní úřad informuje občany, že místní poplatky za komunální odpad a za psa jsou splatné do konce dubna. Uhradit je můžete převodem na účet obce nebo osobně v pondělí a středu na pokladně OÚ.    

3.      Jatka Borkovany budou prodávat ve čtvrtek 9.5. od 11:00 před obecním úřadem a od 11:45 u horní autobusové zastávky čerstvé maso a uzeniny   

4.      Zubní ambulance Dambořice a Žarošice nebudou do 8.5.2024 ordinovat.  

5.      Obecní úřad upozorňuje, že sběrný dvůr bude ve státní svátek 8. 5. a 11.5. uzavřen.  

6.      Do naší obce přijede v sobotu 11.3. kamenictví Marek a na místním hřbitově bude od 17:30 do 18:00 nabízet tyto sužby: zakázková výroba nových žulových pomníků, tesání a obnovu písma, broušení a penetraci hrobů, doplňky (lucerny, vázy, mísy a urny).  

7.      Klub vinařů Bošovice zve všechny přátele vína na Den otevřených dveří s ochutnávkou vína“, která proběhne v sobotu 11. května od 10:00 hodin na Domku vinařů, Dolní Chaloupky 41. Degustace vín, mužský pěvecký sbor z Dambořic, venkovní posezení. Vstupné zdarma. Všechny srdečně zvou členové Klubu vinařů Bošovice  

8.      Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví srdečně zve všechny seniory od 60 let na jednodenní poznávací zájezd do regionu Bouzovsko. Navštívíme Mladečskou jeskyni, hrad Bouzov a Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích. Zájezd se koná v úterý 21. května, odjezd autobusu z Otnic, z autobusové zastávky u pohostinství U Marků v 7:00. Příspěvek na vstupné činí 200 Kč, dopravu hradí a zajišťuje Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví. Strava pro účastníky není zajištěna, možnost občerstvení na hradě Bouzov nebo v Lošticích (tvarůžkové speciality). Rezervace provádějte telefonicky na číslo 604 639 603 nebo emailem na adresu mikroregion@politavi.cz. 

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

ÚŘAD