Aktuality

Zveřejněno 6. 11. 2013

Svatomartinské slavnosti ve Slavkově u Brna

Proběhne: 16. 11. 2013 11:00

místo konání: Slavkov u Brna

 

 SVATOMARTINSKÉ SLAVNOSTI

VE SLAVKOVĚ U BRNA 

 

Svatomartinská tradice se stává nedílnou součástí naší kulturní tradice. Navazuje na, dnes již zapomenuté, lidové obyčeje a zvyky spojené s ukončováním hospodářského cyklu v zemědělství našich předků. Původně se k tomuto datu ukončovaly a znovu uzavíraly dohody a smlouvy mezi sedlákem, panstvem a čeledíny, či ostatními sloužícími na hospodářství našich předků. Zabíjela se svatomartinská husa (neboť v té době měla nejlepší peří), či se ochutnávalo mladé letošní víno.

A právě tyto zvyky a obyčeje, chtějí pořadatelé letošních Svatomartinských slavnostní ve Slavkově připomenout. Slavnosti se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2013 na Zámku Slavkov - Austerlitz, který společně s Jezdeckým klubem Acaballado připravil bohatý program. Od 11.00 hodin se budete moci těšit na příjezd zámeckého pána, jenž slavnostně zahájí výstavu Mladá Svatomartinská vína na zámku. V doprovodném programu budete moci zhlédnout ukázky drezury koní, praporové, šermířské nebo pěvecké vystoupení. Budou vám představeny plemena koní chovaná v JK Acaballado, předvedena práce se zápřahem kočáru a samozřejmě ukázky výcviku koní. Na závěr programu přijede sv. Martin na bílém koni, se kterým se budete moci i vyfotografovat. Konec akce je plánován v 15.00 hodin

Po celou dobu bude v zámeckém parku probíhat malý jarmark, děti se budou moci svézt na ponících. K ochutnání bude svatomartinská husa nebo první mladá vína z letošní sklizně. Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami.

 

Přijďte strávit příjemný podzimní den na zámek Slavkov - Austerlitz!

 

 

                                                     Ing. Jana Slouková, ZS-A

                                                     Ivan Vystrčil, JK Acaballado

 

Kontakt:

Zámek Slavkov – Austerlitz, Palackého nám. 1, 684 01 Slavkov u Brna

Ing. Aleš Šilhánek, ředitel: mob. 724 342 867

Ing. Jana Slouková, vedoucí programového oddělení, mob. 724 717 206

sloukova@zamek-slavkov.cz, info@zamek.slavkov.cz , www.zamek-slavkov.cz

Zpět na seznam aktualit

Kam dál?

ÚŘAD