Zveřejněno 12. 11. 2013

Oslavy výročí HC Kometa Brno

Proběhne: 27. 11. 2013 – 30. 11. 2013

Vážení sportovní přátelé,hokejový klub Kometa Brno oslaví ve středu 27. listopadu 2013 své 60. narozeniny.Pojďte společně s námi slavit 60 narozeniny, ve kterých se vrátíme do historie, pozastavíme se v současnosti a nahlédneme do budoucnosti

Středa 27. listopad 2013 - historie

Dne 27. listopadu 1953 proběhlo první domácí utkání Komety Brno. Rádi bychom tento den prezentovali jako Den Komety. Každý, kdo na tento “modrobílý“ den bude oblečený v modrobílém, pomůže zviditelnit hokejový klub a tím dostane tento významný den do historie hokeje. Věříme, že se Den Komety stane tradicí například jako státní svátky.

V dopoledních hodinách je pro všechny fanoušky plánovaný modrobílý průvod, který bude začínat na brněnském náměstí Svobody v 10:00 hod. Průvod, včetně mládežnických družstev a za podpory vybraných hráčů, ponese šedesátimetrovou šálu zapsanou v České knize rekordů až na hrad Špilberk, kde bude zahájena výstava historických artefaktů vč. autogramiády hokejových legend. Na průvod Vás tímto srdečně zveme.

Na hradě Špilberku, nad nímž bude vlát vlajka Komety a kde roztáhneme šálu na nádvoří, budou moci návštěvníci shlédnout výstavu, která potrvá až do konce roku 2013. Výstava bude mapovat historii klubu včetně vystavených artefaktů. Současnost s podporou hráčů “A“ týmu bude mapovat výstava v OC Olympia, kde budou mít hráči prvního týmu podpisovou akci již 23. listopadu 2013.

¨Každá školní třída, organizace či zájmová skupina, která se nebude moci průvodu účastnit, nýbrž bude oděná v modrobílém a zašle nám společnou fotku, dostane od Komety drobný dárek.

Tímto prosíme i starosty, majitele firem či ředitele, kteří mají možnost vyvěsit vlajku Komety na veřejná místa, aby tak učinili.

Pátek 29. listopad 2013 - současnost

Další oslavy budou probíhat přímo na domácím utkání Tipsport extraligy dne 29.listopadu – HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno, které slibuje netradiční zážitek. Začátek utkání je posunut na 19:30 z důvodu vysílání utkání Českou televizí. Brány KAJOT ARENY budou otevřeny tradičně od 16:00 hod, kde v prostorách ochozu kromě hudebního koncertu budou probíhat i různé soutěže o ceny. V 17:30 začne vysílání premiéry filmu “60 let Komety Brno“. Film uvidí jako vůbec první právě skalní fanoušci Komety Brno na multimediální kostce přímo v KAJOT ARENĚ. Po 22:00 je ve vybraných Starobrněnských restauracích v Brně točeno 12° pivo za cenu 12 Kč pro podporu 12. titulu.

Sobota 30. listopad 2013 - budoucnost

Posledním dnem oslav je sobota 30. listopadu, kdy se hokejová Kometa pokusí stanovit nový rekord v účasti diváků na mládežnickém utkání 8. tříd. Brány KAJOT ARENY  budou otevřeny od 12:00 hod., kdy začne dětská diskotéka. Ve 13:00hod bude následovat autogramiáda “A“ týmu a různé soutěže na ochozech haly. Na parkovišti bude přistaven

autobus prvního hokejového mužstva a výhercům soutěží bude umožněna jeho prohlídka. Samotný zápas Kometa Brno vs. PSG Zlín začne v 15:00 hod. Po zápase je naplánovaný ohňostroj přímo z KAJOT ARENY a průvod jako ukončení oslav 60. výročí klubu. Děkuji a těším se na to, že modrobílý den